2022.03.16 godz. 22:44 Reda, Pomorskie

Czy mam.prawo do mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Jako narzeczeństwo kupiliśmy.mieszkanie. na męża gdyż nie byliśmy po ślubie (wzięliśmy go roku pozniej) mamy 6 letnie dziecko. Mąż zaczal.naduzywac alkoholu i wyrzucił mnie z domu.Dziecko aktualnie jest ze mną. Zarabiam najniższa krajowa i nie stać mnie na wynajem a tym bardziej zakup . W mieszkaniu sa rzeczy które kupilam m.in meble do pokoju dziecięcego, całe umeblowanie sypialni i salonu. Czy jako matka dziecka (obie jesteśmy zameldowane tam)I żoną jeszcze mam jakieś prawo do tego mieszkania? Maz mnie wyrzucil i grozi zmiana zamków. Obecnie z q torbami pomieszkuje u mamy z córką

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 20:41

Ma Pani prawo do mieszkania, póki są Państwo małżeństwem/ Może Pani wystąpić o przywrócenie posiadania. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w sporządzeniu pozwu zapraszam do kontaktu www.rozwadowska-kucka.pl