2021.11.19 godz. 16:27 Szczecin, Zachodniopomorskie

Otrzymano wezwanie z art. 286 1kk

Wyjaśnienie sytuacji

Jako podejrzana otrzymałam wezwanie z art. 286 1kk na przesłuchanie. Czy jest jakaś możliwość umorzenia postępowania jeśli splace cześć pożyczki lub całość? Nie chciałam wyłudzić nic tylko sytuacja uległa pogorszeniu i nie miałam możliwości spłacić żadnej raty. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 10:14

Spokojnie proszę się udać na przesłuchanie i przedstawić stan faktyczny. W przestępstwie tego typu kluczowa kwestia jest „zamiar”. Podczas przesłuchania proszę wyraźnie wskazać, ze Pani intencja nie było wyłudzenie, a ewentualny brak spłaty wynikał z sytuacji finansowej. Oczywiście spłata zobowiązania bądź czesci, bądź podejmowanie takich prób w przeszłości to okoliczności działające na Pani korzyść.