2021.07.21 godz. 10:06 Chełmno, Kujawsko-pomorskie

Jazda pod wpływem alkoholu 1,5 promila. Czy warto składać wniosek o warunkowe umorzenie postępowania ?

Wyjaśnienie sytuacji

Jazda o godz 23, żadnego ruchu na drodze żadnych pieszych, rutynowa kontrola drogowa, brak jakichkolwiek stworzonych niebezpiecznych sytuacji, osoba niekarana, wzorowy w pracy, trener dzieci piłki nożnej, honorowy dawca krwi oddane 9 litrów, skrucha i całkowite przyznanie się do winy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lip 2021 10:25

1.5 promila to niestety zbyt dużo - w praktyce bardzo rzadko udaje się wywalczyć warunkowe umorzenie w takiej sytuacji. Złożyć wniosek zawsze można, może akurat trafi do tego bardziej "łaskawego" sędziego. Aczkolwiek w obliczu ostatniej nagonki na kierowców jeżdżących pod wpływem i próbie zaostrzenia przepisów - niestety trudno liczyć na powodzenie takiego wniosku.