2023.03.01 godz. 15:29 Lubin, Dolnośląskie

Jazda pod wpływem narkotykow z fałszywym prawem jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Co grozi za jazde pod wpływem narkotykow I fałszywym prawem jazdy które zostało kupione. Były to prawo jazdy międzynarodowe. Nigdy wcześniej nie karana osoba. Miejsce w kolejce

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Filip Zieliński

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Mar 2023 16:44

Art. 270 § 1 k.k. "Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" oraz art. 178a § 1 k.k. "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym (..), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" + świadczenie pieniężne + zakaz prowadzenia pojazdów W razie potrzeby obrony, prowadzę sprawy karne jako obrońca. Adw. Filip Zieliński