2020.09.23 godz. 11:52 Opatów, Świętokrzyskie

Jeśli mam skończone 18 lat ale nadal się uczę, to zasądzone alimenty nadal powinny być na mnie płacone?

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas rozwodu rodziców (2015r.) ja zostałam z mamą. Zostały zasadzone alimenty na mnie; 400 zł każdego miesiąca. Jednak do tej pory tj. wrzesień 2020 roku, ani jedna wpłata tych alimentów nie wpłynęła. Pół roku temu skończyłam 18 lat. Czy mogę się sądownie ubiegać od ojca, który powinien płacić, o zaległe alimenty? I do kiedy on powinien mi je płacić (do jakiego momentu mojego życia, np. do momentu ukończenia nauki przeze mnie? )

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 12:03

Dzień dobry, obowiązek alimentacyjny istnieje do momentu kiedy nie jest się Pani w stanie utrzymać samodzielnie np. z takiego powodu, ze kontynuuje Pani naukę. Jeśli alimenty zostały zasądzone sądownie proszę się udać do komornika celem egzekucji zaległych i przyszłych alimentów. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)