2023.11.05 godz. 13:53 Kozienice, Mazowieckie

Ile należy mi się urlopu?

Wyjaśnienie sytuacji

Jeśli miałam umowę od 1.07.2023 o pracę na okres próbny 3 miesięcy i potem od 2.010.2023 umowę o pracę na rok to jak się liczy urlop? czy przy każdej umowie osobno czy razem od tego lipca na pół roku czyli tj 10 dni do końca roku? Czy od lipca na te 3 miesiące osobno tj ok. 5dni, i potem od października liczy się osobno tj na rok 20 dni?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 16:54

Potwierdzam ;)) Serdecznie pozdrawiam! :)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 87% uznało tę odpowiedź za pomocną (8 głosów)
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lis 2023 08:57

dzień dobry, urlop nalicza się na rok. Od 1 lipca do końca roku 2023 r. nabyła Pani prawo do 10 dni urlopu przy wymiarze urlopu wynoszącym 20 dni.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)