2021.12.09 godz. 21:28 Złocieniec, Zachodniopomorskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Jeśli się dogadaliśmy w sprawie zachowku to czy możemy sporządzić taką umowę sami np.w domu czy musimy się udać do prawnika czy notariusza? Jeśli mogli byśmy sporządzić ja sami to co warto było by w niej ująć by strona przeciwna czasem nie wniosła do sądu o ponowna zapłatę? I czy taka umowa sporządzona polubownie w " domu" to czy ona będzie wiarygodna w świetle prawa? Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2021 10:03

Wszystko zależy od tego, czy spadkodawca już zmarł. Jeżeli spadkodawca jeszcze żyje, to taką umowę można zawrzeć tylko u notariusza. Jeżeli spadkodawca już zmarł, to można taką umowę zawrzeć bez udziału notariusza.

Zmodyfikowano dnia: 10 Gru 2021 10:04
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)