2020.09.08 godz. 10:13 Stalowa Wola, Podkarpackie

Wniosek

Wyjaśnienie sytuacji

Jeśli składam wniosek w wersji papierowej na dobry start i jestem na nim wnioskodawca to czy w moim imieniu może w urzędzie złożyć go mój mąż - ojciec dziecka nie mając ode mnie upoważnienia? Czy są na to jakieś regulacje prawne?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 13:38

Art. 33. k.p.a. § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych. § 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub zgłoszone do protokołu. § 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. § 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony.