2024.10.03 godz. 20:13 Lublin, Lubelskie

Zła sytuacja małżeńska

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem 25 lat po ślubie zajmowałam się dziećmi mąż pracował teraz zajmuję się synem niepełnosprawnym po wypadku osiem lat wcześniej przez dwa lata zajmowałam się leżąca teściowa mąż mi w niczym nie pomaga od rana do nocy jest w pracy a w weekendy z kolegami .Nie daje mi pieniędzy na życie opłaty robimy wspólnie .Czasem zrobi zakupy miesięcznie 200 zł ok wyda wszystkiego na mojej głowie .Jest mi bardzo ciężko a teraz stwierdził że nie chce być ze mną jestem kłębkiem nerwów że po tylu latach co poświęciłam dla rodziny i jemu pomagałam bo miał długi .Czy mogę w tej sytuacji liczyć na alimenty

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:30

Szanowna Pani, alimenty od byłego małżonka można dostać albo w sytuacji gdy pozostaje Pani w niedostatku po zakończeniu małżeństwa, albo pogorszyła się Pani sytuacja materialna (jeżeli mąż zostałby uznany za wyłącznie winnego). Czy rozważała Pani złożenie pozwu z orzeczeniem o winie? Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska