2020.09.07 godz. 10:53 Rzeszów, Podkarpackie

Co mi sie należy z majątku rodzinnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem 4 lata po ślubie. Posiadamy dom i 1 dziecko. Mieszkamy w trójke. Dom mąż zaczął budowac przed zawarciem związku małżenskiego i kupil działke. Stan był.surowy jak wzueliśmy ślub i do momentu wprowadzki budowalismy go wspólnie . Dodam ze maz nie miał zadnych dochodow bo pracuje cale zycie na czarno . Ja pracuje od 10 lat . Co nalezaloby mi sie w razue rozwodu ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:52

Działka i dom należne są jemu, Pani zaś należny jest zwrot nakładów jakie Pani poniosła na powstanie majątku wspólnego, wliczając w to swoją pracę.