2023.08.02 godz. 12:41 Kalisz, Wielkopolskie

Czy ja i moje dzieci dziedziczą długi

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem kuzynką osoby zmarłej,króra spłacała pożyczki,czy ja i moje dzieci jesteśmy zobowiązani do ich spłacania?,czy trzeba zrobić odrzucenie spadku

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2023 21:14

pojęcie kuzynka nie jest precyzyjne. Do odpowiedzi na Pani pytanie konieczne byłoby dokładne sprawdzenie powiązań rodzinnych. Żeby nie płacić długów trzeba odrzucić spadek, ale we właściwej kolejności, tzn. dopiero wtedy, gdy zrobią to osoby wcześniej powołane do dziedziczenia po zmarłej. Nie można skutecznie odrzucić spadku "na wszelki wypadek", gdyby wszyscy przez Panią też odrzucili. Gdyby była Pani chętna do skorzystania z moich usług w tym zakresie (dokładna porada online), zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)