2022.07.26 godz. 16:13 Szczecin, Zachodniopomorskie

Uznanie ojcostwa i alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem matką samotnie wychowująca 6 letniego synka Marcelka mam lat 38 mój były partner ma lat 57 i mam z nim syna właśnie Marcelka.Jest on żonaty z prawie 30 stażem małżeństwa ma dwoch dorosłych synów i jest dziadkiem spotykaliśmy się od 16 lat ale tak zaczęło się psuć wszystko ponieważ on chce ode mnie różne rzeczy żebym robiła bo on chce i go to podnieca ma swoje fascynacje seksualne do tej pory to znosiłam robiłam nie które rzeczy które chciał ale powiedziałam stop koniec a on chce więcej dobrowolnie dawał na syna 500 zł ale teraz powiedział jak ja nie będę robić tego to nie da pieniędzy

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2022 18:34

Dzień dobry, z Pani słów można wywnioskować, że sprawa jest dość skomplikowana i wielowątkowa. Jakiejkolwiek rzetelnej porady, można będzie udzielić dopiero po dokładnym zapoznaniu się z Pani sytuacją. Niemniej jednak w tym momencie, proponowałbym złożyć pozew o ustalenie ojcostwa wraz z alimentami. Powinna Pani jednak pamiętać, że wnosząc powództwo musi Pani udowodnić fakty, na które się Pani powołuje. Już teraz polecałbym zastanowić się nad dowodami, które pomogłyby Pani poprzeć twierdzenia z pozwu. Pozdrawiam