2022.02.16 godz. 07:43 Kamienna Góra, Dolnośląskie

Zapytanie warunki umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem na etapie budowy domu na podstawie umowy w załączeniu. Wczoraj wykonawca stwierdził, że w umowie nie ma ujętych wewnętrznych ścianek działowych i wykonuje mi to gratis, ponieważ nie ma tego w umowie. Dodatkowo wykonawca chcę zapłaty za okna dachowe, które rzekomo też nie są w umowie. Umowa słowna zapewniała budowę domu do stanu surowego z własnych materiałów przez wykonawcę, jak rozumiem umowa formalna też to zawiera. Zauważyłem, że w treści umowy jest wszystko OK, lecz w harmonogramie płatności już nie. Proszę o informację czy wykonawca ma rację.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:46

Umowa ustna jest trudna do udowodnienia. Istotne są zapisy w umowie pisemnej.