2021.10.13 godz. 21:33 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Ciąża na początku pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem na stażu z urzędu pracy od 10 sierpnia tego roku, nie dawno dowiedziałam się ze jestem w ciąży . Staż kończy się 10 listopada myśle ze zaproponują mi umowę o prace . W firmie mam obowiązek powiedziec ze jestem w ciąży ? Przy podpisaniu umowy ? Logiczne ze mnie nie zatrudnia . Czy może to zrobic po podpisaniu ?? Jestem w 10 tyg ciąży

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 12:55

Witam serdecznie, nie ma prawnego obowiązku informowania o ciąży. Co więcej pracodawca nie powinien o to pytać.