2023.07.29 godz. 13:34 Wrocław, Dolnośląskie

Zwolnienie lekarskie a nauka zaoczna

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry ,od początku kwietnia z powodu mobbingu w pracy. We wrześniu chciałabym iść do szkoły policealnej zaocznej na weekendy. Czy mogę być na zwolnieniu lekarskim i się uczyć czy zus będzie robił problemy? Zwolnienie lekarskie mam do końca sierpnia ,nauka zaczyna się we wrześniu. Myślę nad tym żeby zwolnić się z pracy za porozumieniem stron żeby być na czysto i zacząć naukę.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2023 15:03

Zwolnienie jest ważne na czas wystawienia. Jeśli lekarz przedłuży zwolnienie lekarskie to wówczas cały czas można być na zwolnieniu lekarskim. Jeśli lekarz orzeknie, że zajęcia na uczelni nie wpłyną na stan zdrowia lecz mogą pomóc to tym bardziej można podjąć naukę.Można na mocy porozumienia stron rozwiązać umowę, gdyż wymaga to zgody obu stron (30 § 1 pkt 1 k.p.). Zarówno pracownik jak i pracodawca mogą rozwiązać stosunek pracy na mocy porozumienia stron w każdym uzgodnionym przez siebie terminie, także w czasie kiedy pracownik jest niezdolny do pracy i przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zmodyfikowano dnia: 31 Lip 2023 11:18
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (18 głosów)