2020.10.21 godz. 14:05 Wrocław, Dolnośląskie

Okres wypowiedzenia najmu

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem najemcą mieszkania. W umowie zawarty mamy zapis o miesięcznym okresie wypowiedzenia umowy najmu. Wypowiedziałem umowę w dniu 19.10. Czy właściciel mieszkania ma rację, że umowa powinna zakończyć się ostatniego dnia listopada, opierając się na Art. 673. KC? Czy umowny okres wypowiedzenia może być krótszy niż ustawowy? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2020 17:33

Dzień dobry, tak ma rację i tak okres wypowiedzenia może być krótszy jeśli to najemca wypowiada umowę najmu. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)