2023.09.12 godz. 22:20 Mielec, Podkarpackie

Problem z umową wynajmu

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem najemcą. Wynajmujący zalega od 6 miesięcy z czynszem. Wypowiedziałem mu umowę oraz wysłałem wezwanie o opuszczenie lokalu, lecz nadal wynajmujący nie chce opuścić lokalu. Zamierzam złożyć wniosek do sądu o eksmisje tylko mam problem że zgubiłem podpisaną umowę z wynajmującym. Posiadam jedynie wersje elektroniczną bez podpisu. Posiadam jedynie potwierdzenia dostarczenia wypowiedzenia i pisma wezwania o opuszczenie lokalu. Jak rozwiązać sprawę tej umowy w sądzie ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Wrz 2023 19:54

Szanowny Panie, Przy odpowiednio skonstruowanym pozwie można uzyskać zobowiązanie od sądu do przedstawienia tego dokumentu przez najemcę. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś