2023.07.06 godz. 14:52 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Jakie kroki prawne mogę podjąć?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem nauczycielem z 30 letnim stażem i kilka dni temu juz po zakończeniu roku szkol Rodzic złożył skargę do dyrektora ż ja rzuciłem kluczami dwukrotnie w jego dziecko na lekcji w-f..Nie podając kiedy to było i w jakich okolicznościach i że naraziłem go na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu powołując sie na art 160 & 1 KK .Czy mogę wnieść sprawę z powództwa cywilnego o zniesławienie? z art 122 kk ?.Informuje ze NIE PAMIĘTAM żeby doszło do takiej sytuacji .nadmienię że być może rodzice szukają zemsty za to ze syn został dyscyplinarnie usunięty ze szkolnej Bursy za spożywanie alkoholu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2023 15:15

Niewykluczone, że mogło dojść do zniesławienia - nie jest to powództwo cywilne a prywatny akt oskarżenia. Niezależnie od tego, jeśli rodzice złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 160 kk, będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze. Zapraszam do kontaktu w obu sprawach: slawomir.suski@adwokatura.pl