2023.07.25 godz. 07:31 Gdańsk, Pomorskie

Najem okazjonalny

Wyjaśnienie sytuacji

. Jestem obecnie jedynym właścicielem mieszkania. Spłaciłem była żonę ( rozwód bez orzekania rok temu) i ona nie ma praw do mojego lokalu. Była żona znalazła sobie mieszkanie na wynajem i chce dobrowolnie się tam przeprowadzić podpisując umowę najmu. Właściciel tego lokalu chce od mojej byłej żony bym ja notarialnie potwierdził, że gdyby musiał on z jakichkolwiek powodów eksmitować moją była żonę z jego mieszkania to że ja wyrażam zgodę by ją przyjąć do swojego mieszkania. O co tu chodzi i czy podpisując takie deklaracje notarialnie będę musiał, w razie jej eksmisji ją przyjąć spowrotem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2023 09:31

Jest to tzw najem okazjonalny - umowa zawierana przed notariuszem z jednoczesnym oświadczeniem o egzekucji (natychmiastowej opuszczenie lokalu) w przypadku rozwiązania umowy najmu. W tego rodzaju umowie najemca musi potwierdzić, że ma gdzie przeprowadzić się po rozwiązaniu umowy. Pana zgoda to Pana wola.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)