2023.08.30 godz. 16:19 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Spadek po ciotce

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem obywatelką Białorusi. moja ciocia Polka zmarła i nie pozostawiła spadkobierców. miała dwóch braci, którzy też zmarli. najbliższymi krewnymi są dzieci obu braci. Jakie dokumenty muszę mieć, aby otrzymać udział w spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 17:56

W pierwszej kolejności należy uzyskać wszystkie akty stanu cywilnego - akt zgonu spadkobierczyni, akty zgonu zmarłych spadkobierców oraz swój akt urodzenia potwierdzający pokrewieństwo i prawo do spadku. Następnie konieczne będzie postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, a następnie po ustaleniu masy spadkowej dział spadku pomiędzy wszystkich spadkobierców. Zaprasszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)