2023.04.19 godz. 18:16 Łódź, Łódzkie

co mi grozi ?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem oskarżony na podstawie art 338 1 kk chcialbym sie doweidziec co mi grozi kiedy 4 dni przebywalem poza jednostka wojskowa przez nieporozumienie czy kara pozbawienia wolnosci czy jest mozliwosc kary pienieznej

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2023 16:11

Szanowny Panie, żołnierz, który samowolnie opuszcza swoją jednostkę lub wyznaczone miejsce przebywania albo samowolnie poza nimi pozostaje przez okres powyżej 48 godzin, nie dłużej jednak niż przez okres 7 dni, podlega karze ograniczenia wolności, karze aresztu wojskowego do roku albo pozbawienia wolności do roku.