2022.06.22 godz. 17:10 Sanok, Podkarpackie

Oskarżyciel posilkowy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem osobą poszkodowana w wypadku drogowym. Zostałam potrącona przez samochód. Sprawa ma być w sadzie. Myślę nad tym czy być oskarżycielem posiłkowym. Nurtuje mnie pytanie co się z tym wiąże, czy potrzebuje do tego faktu adwokata, czy mogę go dostać z urzędu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 15:40

Pokrzywdzony jest stroną jedynie w pierwszym etapie postępowania – tj. w postępowaniu przygotowawczym. Może wówczas zapoznawać się z aktami, składać wnioski dowodowe, korzystać z pomocy pełnomocnika, brać udział w czynnościach, zaskarżać postanowienia, zrządzenia i czynności procesowe.