2021.11.18 godz. 20:14 Warszawa, Mazowieckie

Problem z kupnem nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania i po opłaceniu zadatku w wysokości 50 tyś zł. Zdecydowałem się na zakup mieszkania z rynku wtórnego bez garażu, ponieważ właścicielka dawała mi taką możliwość. W księdze wieczystej mieszkania nie ma żadnych informacji o miejscu w garażu podziemnym, także rozumiem, że musi mieć on swoją odrębną księgę. Czekając na kredyt dostałem możliwość od właścicielki, aby wprowadzić się już do mieszkania. Dziś zostałem poinformowany przez dewelopera, że nie mogę kupić mieszkania bez garażu. Czy takie praktyki są możliwe?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 21:11

Proszę poprosić dewelopera, by wskazał podstawę prawną takiego zakazu.