2022.12.06 godz. 11:58 Koszalin, Zachodniopomorskie

Podział mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozowdzie bez podziału na winy. Mam nadal z byłą żona wspólne mieszkanie. Ona nie mieszka w nim przez 15 lat ja je cały czas utrzymuje sam i w nim mieszkam. Czy mam szansę w sądzie zabrać jej współwłasność mieszkania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2022 18:03

Dzień dobry, tak ma Pan duże szanse, bowiem każdy ze współwłaścicieli ma prawo żądać zniesienia współwłasności, a sąd ma obowiązek zniesienia takiego dokonać. Proszę pamiętać, że sądowy podział majątku powinien obejmować cały majątek wspólny, a w toku trwającego postępowania dokonuje się także rozstrzygnięcia w zakresie ewentualnych roszczeń pomiędzy małżonkami powstałych w czasie trwania wspólności.