2022.04.26 godz. 23:05 Zielona Góra, Lubuskie

Prawna opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie. Aktualnie żyje w konkubinacie i urodzila nam się córeczka. W ciążę zaszłam nieplanowanie po 3 miesiącach znajomości. Mimo że partner nalegał aby usunąć ciążę ja zdecydowałam że urodzę dziecko. W czasie ciąży odrobinę poczuł się odpowiedzialny i postanowiliśmy spróbować stworzyć rodzinę. Niestety nie udało się i chcę odejść. Komu przysługują prawa opieki nad córka?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2022 17:14

Dzień dobry, zgodnie z prawem opieka nad dzieckiem przysługuje obydwojgu rodzicom.