2023.04.02 godz. 14:36 Oświęcim, Małopolskie

Podzial majatku

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie bez orzekania o winie mamy wspólny dom wybudowany na działce meza. Ja z dzieciami musiałam się wyprowadzić jak odzyskac swoją część? Czy mam wogole jakieś szanse na pieniądze dom budowaliśmy po ślubie ja pracowałam i zajmowałam się dziećmi. Faktury wszystkie są na meza. Nie mam gdzie mieszkać z dziećmi aktualnie mieszkmy w jednym pokoju u mamy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 15:13

Szanowna Pani, jeśli dom leży na gruncie który przed zawarciem małżeństwa należał do męża, albo otrzymał tą nieruchomość w darowiźnie lub spadku to nieruchomość stanowi jego własność. Może Pani się domagać nakładów poczynionych przez Panią na nieruchomość. Ponadto powinna Pani wnieść o podział majątku wspólnego.