2019.09.28 godz. 17:47 Radomsko, Łódzkie

Art. 188 KP

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie. Była żona nie pracuje. Razem mamy 7-letnie dziecko. Nie mieszkamy razem. Dziecko prawnie mieszka z matką, realnie u mnie i byłej żony pół na pół. Oboje mamy pełne prawa do dziecka. Mogę skorzystać z tych dwóch dni na dziecko ? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2019 20:46

Jednym z kryteriów przysługiwania uprawnienia z art. 188 kp jest wychowywanie dziecka. Przez pracownika wychowującego dziecko należy rozumieć rodzica (biologicznego lub adopcyjnego), który nie został pozbawiony praw rodzicielskich i wychowuje dziecko. Wobec tego nie widzę przeszkód do korzystania przez Pana z uprawnień z art. 188 kp. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.

Zmodyfikowano dnia: 28 Wrz 2019 20:47
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)