2022.01.20 godz. 15:54 Świnoujście, Zachodniopomorskie

Jestem po rozwodzie ponad 3lata,sprawa dotyczy naszego wspólnego własnościowego mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd zasądził mi po rozwodzie eksmisję z mieszkania które w połowie jest moją własnością. Eksmałonka po rozwodzie się z własnej woli wyprowadziła, lecz ostatnio po tych trzech latach zapowiada, że wraca i przyjdzie z policją żeby mnie eksmitować. Ja po rozwodzie płaciłem wszystkie rachunki czynsz, prąd, gaz etc. Mam na wszystko dowód z mojego banku z którego robiłem przelewy. Jak rozwiązać ten problem, czy można cąfnąc decyzję sądu o eksmisji, może jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu. Mieszkanie jest dwupokojowe Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2022 17:18

Obecnie w okresie stanu epidemii nie można przeprowadzać eksmisji, a ponadto eksmisji dokonuje komornik w asyście policji, a nie sama policja. Nie ma Pan obowiązku wpuszczania policji do domu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)