2021.11.12 godz. 13:35 Ścinawa Polska, Dolnośląskie

Czy muszę iść z tym do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie z mężem. Chcę wystąpić o zwiększenie alimentów ( obecnie 200zl), były mąż wie o tym, wyraża zgodę na uzgodniona podwyżkę, czy muszę całą procedurę załatwiać przez sąd. Czy wiążącą będzie umowa przed notariuszem, radcą prawnym ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2021 15:17

Dzień dobry! W opisanym stanie sprawy nie widzę przeciwwskazań, aby sprawę podwyższenia alimentów rozwiązać poprzez umowę (ugodę) w formie aktu notarialnego albo przed mediatorem.