2019.07.27 godz. 21:29 Lubin, Dolnośląskie

Jestem poszkodowany w zdarzeniu drogowym. LINK 4 zakwestionował fakturę holowanie pojazdu auto+ przyczepka. Z kwoty 580 zlotych zrobił obniżkę do kwoty 73.5

Wyjaśnienie sytuacji

Za fakturę zapłaciłem z wlasnych pieniędzy. Pojazd stał w miejscu niedozwolonym a auto i przyczepka musiałem odholwac do miejsca zamieszkania. Auto Pomoc wystawilo fakturę jak wyżej. Co mam robić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2019 08:41

Stan faktyczny opisany przez Pana jest niestety niedokładny. Jeśli rozliczenie z LINK 4 miałoby nastąpić z ubezpieczenia OC sprawcy to wówczas ubezpieczyciel najprawdopodobniej będzie musiał pokryć całe koszty holowania. Jeśli rozliczenia byłoby z Pana ubezpieczenia AC to wówczas trzeba by przeanalizować ogólne warunki tego ubezpieczenia aby określić kto ma rację. W kwestii spornej z ubezpieczycielem najczęściej trzeba udać się do sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)