2020.06.27 godz. 10:23 Warszawa, Mazowieckie

Co zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem pracownikiem ochrony na jednych z osiedli mieszkaniowych w Stolicy chodząc pare razy do sklepu zdarzyło mi się 3 razy wsadzić jakiś drobny towar do kieszeni i zapominałem zapłacić za niego ale normalnie zakupy robiłem wartość tych rzeczy może przekracza z 11zł z groszami ja to mówie nieumyślna kradzież ale kradzież w niedziele po bożym ciele poszedłem do tego sklepu normalnie na zakupy i właściciel sklepu podszedł do mnie i mnie wyrzucił z sklepu zaczoł mnie wyzywać od różnych i zażądał próbował wymusić 2000zł za to że nikomu nie powie ja sie nie zgodziłem na to ale próbując ratować sytuacje chciałem dać mu 100złotych to mnie wyśmiał na drugi dzień powiedziałem o tym wszystkim swojemu szefowi i administracji osiedla i zrezygnowałem z pracy myślałem ze to załatwi sprawe ale wczoraj właściciel sklepu dostał białej gorączki i zaczoł sie wygrażać ze jak nie dam mu tych 2000zł to zrobi wszystko abym mu je dał zaczynam sie bać tego człowieka znowu chciałem dać mu 100 zł i znowu mnie wyśmiał .Prosze mi napisać co ja mam zrobić z takim czymś i co mi grozi jakby na policje poszedł ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2020 18:18

jeżeli wartość rzeczy nie przekracza 500 zł, to można zakwalifikować to jako wykroczenie. Pracuje Pan jednak jako ochroniarz, a to oznacza, że chcąc wykonywać w dalszym ciągu zawód ochroniarza, nie może być Pan karany. Zachowanie właściciela sklepu można według mnie zakwalifikować jako przestępstwo z art. 191 paragraf 1 kodeksu karnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)