2024.01.04 godz. 08:19 Kalisz, Wielkopolskie

Rozdzielność majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem Prezesem w sp z oo, mam z żoną rozdzielność majątkową. Czy ten fakt trzeba zgłaszać do KRSu, żeby było wiadomo o tym fakcie ? Gdzie jeszcze trzeba by ten fakt zgłosić, żeby był widoczny dla organów windykacyjnych i komorników. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 16:46

Dzień dobry, Generalnie sp. z o.o. jest oddzielną od Pana osobą prawną - w przypadku jakichkolwiek długów, wierzyciele powinni dochodzić spłaty długów od spółki. Natomiast, będąc członkiem zarządu należy mieć świadomość, że istnieje w KSH odpowiedzialność członków zarządu. W rejestrze KRS nie ma rubryki, w której możnaby wskazać fakt rozdzielności majątkowej członka zarządu. Taki fakt, jeżeli zależy Panu na jego udokumentowaniu, powinien zostać uwzględniony w uchwale powołującej na stanowisko członka zarządu oraz Pana oświadczeniu o objęciu takiego stanowiska. Pozdrawiam,