2020.05.29 godz. 16:51 Katowice, Śląskie

Ciąża na wypowiedzeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w 9 tygodniu ciąży nie mówiłam o tym pracodawcy gdyż chciałam powiedzieć po następnej wizycie. Z powodu wcześniejszych poronien nie chciałam o tym mówić wcześniej. Wczoraj dostałam i odebrałam wypowiedzenie. Czy mogę je zakwesionowac

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2020 22:13

Co do zasady zgodnie z art. 177 par. 1 Kodeksu pracy "Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy". Dalsze paragrafy art. 177 k.p. przewidują pewne wyjątki od tej ochrony. Jeśli chciałaby Pani dochodzić swoich praw i roszczeń proponuję szczegółowe omówienie sprawy w Kancelarii - Adwokat Paweł Szybko (Zabrze) nr tel. 721888649
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)