2020.10.26 godz. 08:05 Tarnów, Małopolskie

zakup samochodu w trakcie rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w trakcie rozwodu. Muszę kupić sobie samochód. Na kogo najlepiej sporządzic umowę kupna i rejestracje abym nie musiała spłacać męża.Czy mogę być w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 13:56

Jeśli będzie Pani wpisana jako współwłaściciel, to de facto będzie oznaczało że ma Pani 1/2 udziału w pojeździe. Jest to prawo majątkowe które będzie podlegało podziałowi w ramach podziału majątków małżonków. Dlatego też najrozsądniej jest sporządzić umowę na inną osobę, a po orzeczeniu rozwodu przez Sąd dokonanie darowizny przez właściciela pojazdu na Pani rzecz.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (7 głosów)