2021.09.14 godz. 22:43 Wrocław, Dolnośląskie

Konsekwencje aktu notarialnego

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w trakcie zakupu nieruchomości na którą zapłaciłem zadatek. Sprzedający wie, że czekam na gotówkę, jestem w trakcie sprzedaży swojej nieruchomości, Na dniach mam podpisać umowę przedwstępną wraz z kolejnym zadatkiem w znaczącej kwocie A resztę gotówki gdy sfinalizuje do końca sprzedaż mojej nieruchomości. Notariusz poinformował sprzedającego że w umowie przedwstępnej musi być podana konkretna data końcowej umowy, nie wiem kiedy moi kupujący dostana kredyt. Co jeśli podpisze umowę A moi kupujący wycofaja się i nie będę mogła wywiązać się z terminu zapłaty całości?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Martyna Wojciechowska

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2021 09:37

W praktyce jest to dość częsty problem, że w terminie określonym, jako termin zawarcia umowy przyrzeczonej, strony nie są w stanie umowy finalnej zawrzeć. W przypadku kiedy jest Pan przed tym terminem można zawrzeć aneks do umowy i zmienić (przesunąć) termin na datę późniejszą, o ile druga strona wyrazi na to zgodę oczywiście.