2023.08.09 godz. 11:42 Będzin, Śląskie

Kupno mieszkania z nieaktualną KW

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem zainteresowana zakupem mieszkania. Po przejrzeniu KW mieszkania, widnieją w niej zapisy w Dziale 3 OSTRZEŻENIE O NIEZGODNOŚCI TREŚCI KSIĘGI Z RZECZYWISTYM STANEM PRAWNYM, ALBOWIEM NA MOCY UGODY SĄDOWEJ SĄDU REJONOWEGO W BĘDZINIE WYDZIAŁ I CYWILNY SYGN. AKT ... Z DNIA ... ,.. NABYŁA PRAWO WŁASNOŚCI DO CAŁEJ NIERUCHOMOŚCI. Dokumenty poświadczające ugodę są. Jednak zależy mi na pilnym kupnie mieszkania a załatwienie aktualizacji wpisu do KW przez właścicielkę zajmie co najmniej 3 miesiące. Czy w powyższej sytuacji, możliwy jest zakup przeze mnie mieszkania bez uaktualniania KW?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2023 09:14

dzień dobry, zalecam kontakt z miejscowym notariuszem, który miałby dokonywać czynności. Dokona pełnej weryfikacji dokumentów.