2019.09.19 godz. 21:42 Sosnowiec, Śląskie

Koniec umowy w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem zatrudniona przez firmę zewnętrzną w zakładzie i po 18 miesiącach trwania umowy nie została mi zaproponowana umowa pod zakładem natomiast po 6 miesiącach pracy inna pracownica, koleżanka kierownika dostała umowę pod zakładem. Kierownik ciągle doszukiwał się moich błędów i dał mi listę zadań do wykonania gdzie nikt nigdy wcześniej takiej listy nie otrzymał. Moja umowa wygasa a on twierdzi, że mi jej nie przedłuży, bo nie ma co robić i miałam w tym roku zbyt dużo dni L4 (20dni) Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Spychała

Piekary Śląskie, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2019 01:02

Jeżeli pracodawca zawarł z Panią umowę o pracę i nie wyraża woli zawarcia nowej umowy o pracę (jej przedłużenia) to rozwiąże się ona z upływem okresu na jaki została zawarta. Taka umowa mogłaby się przekształcić z mocy prawa zgodnie z art. 25 (1) §1 kodeksu pracy w umowę na czas nieokreślony, jeżeli pracowałaby Pani co najmniej 33 miesiące u tego pracodawcy lub byłaby to czwarta umowa o pracę. Jeżeli natomiast pracuje Pani na podstawie umowy zlecenia to rozwiąże się ona z upływem okresu na jaki została zawarta.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)