2023.03.16 godz. 07:35 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem zatrudniony w firmie od 10 października 2022. Początkowo na okres 3 miesięcy, obecnie na czas nieokreślony. Chcę złożyć wypowiedzenie umowy o pracę. Jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje? W innych firmach pracowałem łącznie 4 lata na umowę o pracę. Czy ma to wpływ na długość okresu wypowiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2023 14:17

Dzień dobry, okres wypowiedzenia jest uzależniony od stażu pracy u danego pracodawcy. W Pana przypadku przy zatrudnieniu poniżej 6 miesięcy wynosi 2 tygodnie.