2020.03.17 godz. 15:30 Kolonia Połaniec, Świętokrzyskie

ubezpieczenie członka rodziny

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem zgłoszona do ubezpieczenia u męża w pracy. Czy podejmując pracę mąż będzie musiał to zgłosić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 10:03

Szanowna Pani, jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, to jest Pani "wciągnięta" na ubezpieczenie męża, to w przypadku zmiany pracodawcy przez męża, jeżeli nadal chce Pani na tym ubezpieczeniu pozostać, mąż musi zgłosić ten fakt. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz