2021.11.12 godz. 12:49 Żory, Śląskie

Rozwód i majatek

Wyjaśnienie sytuacji

Jesteśmy małżeństwem 10 lat.chcemy się rozwiesc. Mamy dwoje dzieci 8 i 4 lata.wspolny kredyt hipoteczny.co po rozwodzie z domem i kredytem?czy Pujda bez niczego i nic mi się nie należy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2021 15:24

Dzień dobry! Rozwód bardzo często nie rozwiązuje spraw majątkowych małżonków i konieczne jest tutaj złożenie oddzielnego wniosku o podział majątku małżeńskiego. Jeszcze inną kwestią jest zagadnienie odpowiedzialności za zobowiązanie hipoteczne - z punktu widzenia wierzyciela (banku) nawet po rozwodzie będziecie Państwo odpowiedzialni solidarnie za spłatę kredytu. Celem uniknięcia nieporozumień sugerowałbym już teraz uzgodnić kwestię tego, kto i na jakich zasadach ma przejąć nieruchomość obciążoną kredytem i skierować zapytanie do banku, czy wyrazi zgodę na zmianę kredytobiorcy - z Państwa