2020.09.12 godz. 19:14 Koszalin, Zachodniopomorskie

Co mogę zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Jesteśmy małżeństwem mój mąż zarabia pieniądze ja zajmuje się dziećmi i nie pracuje nie mam też w tej chwili żadnej pomocy finansowe z jego strony. Rozstaliśmy się ja zmieniłam adres zamieszkania razem z dziećmi. Będę składać pozew o rozwód. Mamy wspólne mieszkanie na kredyt gdzie raty za nie spłaca mój mąż. Wynajął te mieszkanie bez mojej zgody z rzekomą umową ale mógł też to zrobić bez. Co mogę w rym wypadku zrobić? Nie mam korzyści finansowych z tego tutułu. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2020 14:24

Dzień dobry, aktualnie może Pani złożyć pozew o rozwód wraz z wnioskiem o zabezpieczenie potrzeb rodziny. W treści uzasadnienia proszę wskazać, że mąż wynajmuje mieszkanie i czerpie z tego dochody. W przyszłości w podziale majątku (po rozwodzie) może Pani żądać rozliczenia pożytków jakie mąż otrzymał w związku z wynajmem (nakłady z majątku wspólnego na osobisty męża). Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)