2023.06.15 godz. 13:22 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Brak wpływu alimentów na dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Jesteśmy z byłym partnerem przed rozprawą o ustalenie alimentów na dziecko. Do momentu rozprawy alimenty zostały sądownie zabezpieczone. Płatność ma następować do dnia 15-tego każdego miesiąca. W poprzednich miesiącach alimenty wpływały ok. 10-tego. Obawiam się, że w tym miesiącu nie wpłyną na czas lub wcale. Chciałabym uzyskać poradę, jakie działania podjąć w takiej sytuacji. Czy decyzja Sądu o zabezpieczeniu alimentów wystarczy do wszczęcia egzekucji alimentów przez komornika? Czy mogę podjąć działania już po pierwszych dniach zwłoki w płatności, czy musi minąć więcej czasu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2023 14:32

Tak - postanowienie Sądu o zabezpieczeniu wystarczy do skierowania sprawy do Komornika w przypadku zaległości wynoszącej już nawet 1 dzień.