2023.10.12 godz. 09:05 Olesno, Opolskie

Rozwód bez orzekania o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Jesteśmy z mężem 10 lat, mamy 2 dzieci i psa, każde z nas pracuje, nie mamy rozdzielności majątkowej. Dostałam darowiznę od rodziców po ślubie, w akcie nie ma wpisanego męża ale nie ma zapisu że to należy tylko do mnie, postawiliśmy domek (altanę) na działce która dostałam wszystko od samego początku jest zapisane na mnie, pozwolenie na budowę, prąd, woda. Mąż chce za abym dala mu 130000 za to. Mamy dwa samochody, jeden na kredyt który on spłaca ze swojego konta. Samochód mogę mu oddać,ale czy muszę spalać go za dom czy prawo jest po mojej stronie poprzez darowiznę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Paź 2023 10:08

Działka niewątpliwie stanowi Pani majątek osobisty, natomiast domek zbudowaliście Państwo w trakcie trwania małżeństwa, a zatem stanowi majątek wspólny. Oczywiście przy podziale wartość działki powinna wpływać na pomniejszenie udziału męża w wawrtości domku. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w sprawie o rozwwód i podział majątku wspólnego, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)