2023.02.01 godz. 14:01 Ujazdów, Lubelskie

Czy moge rownoczesnie wniesc o 500 plus

Wyjaśnienie sytuacji

Jestesmy z mezem w rozwodzie. W wyroju nieorawomocnym jest wypunktowane iz to maz jest faktycznym opuekunem i dzieci maja przy nim stale miejsce zamieszkania. W tym domu rowniez mieszkam ja i opiekuje sie dziecmi. Ojciec dzieci wniosl o 500 plus na postawie nieprowomocnego orzeczenia zus mu wyplacil te pieniadze wraz z wyrownaniem przysylajac mi decyzje o uchyleniu orawa do swiadczenia. Odwolalam sie, minelo 60 dni. Nie mam devyzji zusu. Nie ma wyroku orawomocnego sadu. Nadal jestesmy " rodzina". Nic nie figuruje w urzedzie stanu cywilnego. Czy mam prawo wniesc o 500 plus ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 15:48

Wspomina Pani o "nieprawomocnym orzeczeniu rozwodowym". Dlaczego według Pani to orzeczenie nadal nie jest prawomocne, skoro minęło kilka miesięcy od jego wydania?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)