2020.06.23 godz. 19:27 Lubań, Dolnośląskie

opieka nad dzieckiem po rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

jesteśmy z żoną w trakcie rozwodu ,pozew złożyła żona bez orzekania o winie , opiekę obojga rodziców nad małoletnią córką . jednak dowiedziałem się że moja żona po uzyskaniu rozwodu chce złożyć pozew do sądu rodzinnego o ograniczenie mi praw do dziecka . moja relacja z małoletnią córką jest szczególna , łączą nas mocne więzi rodzinne . czy jestem w stanie zapobiec tej sytuacji , która skrzywdzi tylko naszą córkę . myślę że żona robi to ponieważ chce mieć pełną kontrolę i niezależność w podejmowaniu decyzji co do wychowania małoletniej .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2020 17:46

Dzień dobry, w wyroku rozwodowym sąd orzeka komu i w jakim zakresie przyznaje władzę rodzicielską nad dzieckiem. Z Pana pytania wynika, że na etapie rozwodu, uzgodniliście, że władza rodzicielska będzie przysługiwać Państwu wspólnie? Jeżeli żona będzie chciała po rozwodzie ograniczyć Panu prawa rodzicielskie to będzie musiała wykazać z jakich powodów tego żąda i co się zmieniło w Pana podejściu do dziecka po rozwodzie. Reasumując jest to praktycznie niemożliwe, w sytuacji gdy będzie się Pan wywiązywał z obowiązków rodzicielskich. Pozdrawiam adwokat Anna Babiak