2019.02.14 godz. 00:11 Rzeszów, Podkarpackie

Jesteśmy z żoną właścicielami gospodarstwa i domu na wsi. Za te nieruchomości płacimy podatki w tej gminie w której znajdują się te nieruchomości. Posiadamy również mieszkanie w mieście w którym mieszkamy.Ja jestem zameldowany w domu na wsi a żona w mieszkaniu w mieście. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie , czy na zebraniu wiejskim żona może głosować.

Wyjaśnienie sytuacji

Na zebraniu wiejskim odbyło się głosowanie i sołtys zakazał żonie głosować ponieważ jest nie zameldowana.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 15:27

Dzień dobry, proszę zwrócić uwagę na status Państwa sołectwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)