2022.11.11 godz. 15:15 Leszno, Wielkopolskie

Kiedy odpuszczą z policji zatrzymanego?

Wyjaśnienie sytuacji

Jeżeli człowiek jechał samochodem i go zatrzymała policja (nie wiem dokładnie na jakiej podstawie) i po zrobionym badanie krwi znaleźli u zatrzymanego środki narkotyczne, czy go odpuszczą do domu i kiedy, już 16 godz zatrzymany w policji. Jak można mu pomóc? Co trzeba robić w takich sytuacjach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 13:07

W zależności od ilości znalezionych środków - zapewne zostanie wypuszczony po przeprowadzonych czynnościach (przesłuchanie, przeszukanie, badanie na obecność narkotyków w organizmie itp). Trudno przypuszczać aby prokurator wnioskował o zastosowanie aresztu tymczasowego (aczkolwiek jak napisałem wcześniej - ważna jest ilość środków i inne okoliczności sprawy)