2022.04.28 godz. 19:50 Wrocław, Dolnośląskie

W art. 27 pkt 3.

Wyjaśnienie sytuacji

Jeżeli po wszczęciu egzekucji komorniczej spisałam ( w ciągu miesiąca) ugodę i zgodnie z nią spłacam sumiennie dług w ratach bezpośrednio wierzycielowi, to komornik może żądać ode mnie opłaty egzekucyjnej? Egzekucja została zawieszona przez wierzyciela, po czym po pół roku wznowiona i zawieszona. Tak 3 razy. Wierzyciel nie informuje komornika o fakcie spłaty przeze mnie długu poza komornikiem do rąk wierzyciela. Przy kolejnych wszczęciach egzekucji komorniczej , komornik podaje ciągle tą samą początkową kwotę zadłużenia, bo wierzyciel go nie informuje o moich wpłatach. Czy tak wolno?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 11:45

Z chwilą przekazania sprawy do komornika powinna Pani kontaktować się z komornikiem. Proszę przesłać komornikowi potwierdzenia spłat, aby zaktualizował saldo zadłużenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)