2020.10.14 godz. 18:54 Łódź, Łódzkie

Ustanie obowiązku alimenyacyjnego

Wyjaśnienie sytuacji

Jeżeli syn jest pełnoletni, nie uczy się i pracuje zorobkowo to czy mogę przestać płacić alimenty bez orzeczenia sądowego. Nadmienię iż przez cały okres alimenty były płacone systematycznie na czas i nigdy nie były egzekwowane przez komornika.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2020 11:14

Sąd ustala ustanie obowiązku alimentacyjnego na wniosek osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. Samo osiągniecie pełnoletności przez dziecko czy podjecie pracy zarobkowej nie powoduje wygaśnięcia obowiązku zapłaty alimentów zasądzonych wyrokiem. Konieczne jest wystąpienie do sądu rodzinnego z pozwem o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)