2020.07.08 godz. 19:54 Kraków, Małopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Już prawie były mąż płaci alimenty na swoje pierwsze dziecko Dzieci zostają przy mnie i tu pytanie. Co w sytuacji kiedy on ma zaległości w spłacie alimentów za pierwszą córkę a ja mu wytoczę sprawę za nasze dwie wspólne. Czy moje dzieci pozostaną bez możliwości otrzymywania alimentów???

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 15:36

a dlaczego Pani dzieci miałyby zostać bez możliwości otrzymywania alimentów? Proszę złożyć pozew o alimenty wraz z zabezpieczeniem, ewentualnie dogadać się z ojcem dzieci i podpisać ugodę. W przypadku, gdy ojciec dzieci nie będzie płacił, będzie mogła Pani udać się do komornika. A w przypadku, gdy egzekucja okaże się bezskuteczna, to będzie mogła podjąć Pani inne kroki
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)